‘Fshesë’ te Barcelona, do të shesë pesë lojtarë të ekipit të parë në janar

‘Fshesë’ te Barcelona, do të shesë pesë lojtarë të ekipit të parë në janar

Barcelona do të shesë pesë lojtarë të ekipit të parë në janar për të mbledhur fonde shkaku i humbjeve të mëdha.

Barcelona është e gatshme të lerë pesë lojtarë të largohen në afatin kalimtar të janarit, me francezin Ousmane Dembele në mesin e tyre si emër i madh.

Gjigandët katalunas janë të vetëdijshëm se duhet të shesin lojtarë para se Ronald Koeman të mund të shtojë emra të rinj në skuadrën e tij në afatin e dimrit.

Koeman është i interesuar për sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay dhe mbrojtësin e Manchester Cityt, Eric Garcia, dy lojtarë që nuk arriti t’i nënshkruajë gjatë verës.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Dembele pritet t’i tregohet dera e daljes së bashku me Junior Firpo, Samuel Umtiti, Carles Alena dhe Martin Braithwaite.

Dembele u bashkua me Barcelonën nga Borussia Dortmund në 2017 dhe nuk ka arritur të shpaguajë çmimin e tij prej 105 milionë euro, pasi edhe ka qenë i penalizuar nga lëndimet.

Ashtu si Dembele, shoku i ekipit ndërkombëtar Umtiti ka pësuar një numër dëmtimesh dhe ka mbetur nën hije të Clement Lenglet.

Gara më e ashpër po zhvillohet në Nevada: Biden ka 0.6 për qind vota më shumë se Trump
“Ecja e Messit në fushë” po bënë bujë të madhe në rrjetet sociale

Firpo nuk po arrin ta gjej veten dhe vendin e titullarit që kur u bashkua nga Real Betisi, ndërsa Alena është i ardhur nga akademia ‘La Masia’, por nuk ka arritur ta bëjë kapërcimin e nivelit.

Braithwaite ishte një nënshkrim shokues nga Leganes në afatin e fundit të janarit pas dëmtimit në numrin e nëntë, Luis Suarez.

Të pesë lojtarët nuk janë parë si pjesë thelbësore e skuadrës së Koeman dhe klubi është i gatshëm të lejoj largimin për të fituar të holla.

Barca raportoi humbje prej 88 milionë funte në raportin e tyre më të fundit financiar dhe ende ka nevojë për të negociuar pagesa me yjet e ekipit.

TAGS