Frika nga koronavirusi, Mancini merr këtë vendim të papritur

Frika nga koronavirusi, Mancini merr këtë vendim të papritur

Mancini vjen me një vendim të ri.

Roberto Mancini ka ftuar 41 lojtarë te Italia për tre ndeshjet e ardhshme kundër Estonisë, Polonisë dhe Bosnjë-Hercegovinës.

Një skuadër e madhe, sepse ndeshja e parë është një miqësore kundër Estonisë të mërkurën më 11 nëntor.

Shumë lojtarë nga klubet e mëdha do të marrin pushim për atë ndeshje, kështu që mund të mbërrijnë dy ditë më vonë sesa pjesa tjetër në qendrën stërvitore në Coverciano.

Yjet kryesorë do të vijnë më pas për ndeshjet e Ligës së Kombeve kundër Polonisë të dielën me 15 nëntor dhe Bosnjës të mërkurën me 18 nëntor.

Kjo është bërë edhe për arsyen e ndonjë rasti te lojtarët me COVID-19 ose për shkak të ndonjë dëmtimi.

Vetë trajneri Mancini është pozitiv me Coronavirus dhe aktualisht është në vetë-izolim, kështu që ndihmësi i tij, Alberigo Evani do të jetë në krye për një kohë.

Për herë të parë janë ftuar Matteo Pessina dhe Davide Calabria, ndërsa Roberto Soriano kthehet pas katër vitesh.

Domenico Criscito dhe Pietro Pellegri janë thirrur gjithashtu pas dy vitesh.

Lojtarët me nj yll (*)do të arrijnë në Coverciano pasi të marrin dritën e gjelbër nga autoriteti lokal i shëndetësisë.

Inspektori maqedonas thotë se në vitin 1999 në kampin e refugjatëve Stenkovec, serbët kishini planifikuar atentat ndaj Hashim Thaçit
Putin ‘pritet të jep dorëheqje’ nga pozita e presidentit në fillim të vitit të ardhshëm mes frikës se është i sëmurë me Parkinson
Trump konteston legjitimitetin e zgjedhjeve, reagon ministrja gjermane e mbrojtjes

Portierë: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan) **, Alex Meret (Napoli) **, Salvatore Sirigu (Torino)

Mbrojtësit: Francesco Acerbi (Lazio) *, Cristiano Biraghi (Fiorentina) *, Leonardo Bonucci (Juventus) **, Davide Calabria (Milan), Domenico Criscito (Genoa) *, Danilo D’Ambrosio (Inter) *, Giovanni Di Lorenzo ( Napoli), Emerson Palmieri Dos Santos (Chelsea), Alessandro Florenzi (Paris Saint Germain) **, Gianluca Mancini (Roma) *, Angelo Obinze Ogbonna (Ëest Ham), Luca Pellegrini (Genoa) *, Alessio Romagnoli (Milan), Leonardo Spinazzola (Roma) *

Mesfushorët: Nicolò Barella (Inter) *, Gaetano Castrovilli (Fiorentina) *, Bryan Cristante (Roma) *, Roberto Gagliardini (Inter) *, Frello Jorge Luiz Jorginho (Chelsea), Manuel Locatelli (Sassuolo) *, Lorenzo Pellegrini (Roma) *, Matteo Pessina (Atalanta), Roberto Soriano (Bolonjë), Sandro Tonali (Milan)

Sulmuesit: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo) *, Federico Bernardeschi (Juventus), Francesco Caputo (Sassuolo) *, Federico Chiesa (Juventus) **, Stephan El Shaaraëy (Shanghai Shenua), Vincenzo Grifo (Friburgo), Ciro Immobile (Lazio) *, Lorenzo Insigne (Napoli) **, Moise Bioty Kean (Paris Saint Germain) **, Kevin Lasagna (Udinese), Riccardo Orsolini (Bologna), Pietro Pellegri (Monaco).

TAGS