Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Venezias, ka shumë mungesa

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Venezias, ka shumë mungesa

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, pritet të rrotullohet në disa pozicione për ndeshjen e sotme kundër Venezia në San Siro.

Milani do të shikojë të lëvizë drejt katër fitoreve nga pesë pasi rekordi i tyre 100% përfundoi nga Juventusi të dielën në barazim 1-1, dhe ata do të përballen me Venezia në shtëpi për herë të parë në 19 vjet.

Sipas MilanNews, skuadra që pritet të dalë në fushë përbëhet nga Mike Maignan në portën e mbrojtur nga Pierre Kalulu, Matteo Gabbia, Alessio Romagnoli dhe Theo Hernandez. Sandro Tonali dhe Ismael Bennacer duhet të jenë strumbullari i dyfishtë me Kessie duke pushuar, përcjell ORAinfo.

Alessandro Florenzi, Brahim Diaz dhe Rafael Leao parashikohen si treshja pas Ante Rebic, i cili do të rifillojë përsëri si qendërsulmues me Ibrahimovic dhe Giroud jashtë.

Formacioni i mundshëm i Milanit (4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Gabbia, Romagnoli, Theo; Tonali, Bennacer; Florenzi, Brahim Diaz, Leao; Rebiç. /ORAinfo/

TAGS