Formacioni i frikshëm i PSG-së për sezonin e ardhshëm

Formacioni i frikshëm i PSG-së për sezonin e ardhshëm

Skuadër e frikshme, ja formacioni i PSG për sezonin e ardhshëm.

Paris Saint-Germain ka ndërtuar një ekip të mbushur me yje.

Atyre që ishin të pranishëm në ekip, do t’u shtohen sezonin e ardhshëm edhe Donnarumma, Sergio Ramos, Achraf Hakimi dhe Wijnaldum.

Ja super skuadra e rreshtuar me skemën 4-3-3:

Donnarumma, 22 vjeç, portier

Hakimi, 22 vjeç, mbrojtës i djathtë

Sergio Ramos, 35 vjeç, mbrojtës

Marquinhos, 27 vjeç, mbrojtës

Kurzawa, 28 vjeç, mbrojtës i majtë

Wijnaldum, 30 vjeç, mesfushor

Danilo Pereira, 30 vjeç, mesfushor

Verratti, 28 vjeç, mesfushor

Di Maria, 33 vjeç, sulmues

Neymar, 29 vjeç, sulmues

Mbappe, 22 vjeç, sulmues

TAGS