Formacionet zyrtare: Parma- Milan

Formacionet zyrtare: Parma- Milan

Milani luan për fitore në udhëtim te Parma, formacionet zyrtare.

Parma dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Serie A.

Rossonerët janë mysafir të Emilianëve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin Ennio Tardini.

Ekipi i Stefano Piolit vjen në këtë takim me formë të luhatshme, por pozitive dhe synon tri pikët e radhës për të mbetur në pozitën e dytë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Parma: Sepe; Conti, Bani, Gagliolo, Pezzella; Kucka, Kurtic, Hernani; Man, Pelle, Gervinho;

Milan: G Donnarumma; Kalulu, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic;

TAGS