Formacionet zyrtare: Manchester City – Leicester City

Formacionet zyrtare: Manchester City – Leicester City

Xhiroja e parafundit në Premierligë do t’i gjejë kampionët në fuqi në ‘Etihad Stadium’, për përballjen me Leicester.

Kjo ndeshje do të jetë vendimtare për sezonin e skuadrës së Guardiolas, pasi fitorja është ajo që u jep atyre kreun e tabelës.

Ata shihen favoritët për këtë ndeshje, por duke pasur parasysh presionin e madh, Leicester mund të bëjë shumë lehtë befasinë.

Ndeshja mes Manchester City dhe Leicester do të luhet me fillim nga ora 21:00.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje. /Lajmi.net/

Man City:

Leicester:

TAGS