Formacionet zyrtare, Kosova me Kolollin dhe Kryeziun kundër Bullgarisë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Kosovës e Bullgarisë.

“Dardanët” do të nisin rrugëtimin për “Euro 2020” pothuajse me formacion më të mirë të mundshëm, përjashtuar kapitenin e dytë të Kombëtares, Valon Berisha, që është i dëmtuar e s’mund t’i ndihmojë sonte shokët e tij, raporton Gazeta Express.

Në formacionin startues nuk është kapiteni tjetër, Samir Ujkani, pasi vendin e 30-vjeçarit e ka zënë i riu i Manchester City, Arijanet Muric.

Por, fatmirësisht,. Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli ia kanë dalë, ata do të luajnë sonte nga fillimi kundër Bullgarisë.

Formacionet të publikuara nga UEFA:

TAGS