Formacionet zyrtare: Basaksehiri- Mancheter United

Formacionet zyrtare: Basaksehiri- Mancheter United

Manchester Unitedi luan te Basaksehiri për fitoren e radhës, formacionet zyrtare.

Istanbul Basaksehir dhe Manchester Unitedi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën e Kampionëve.

Djajtë e Kuq janë mysafir të klubit turk në ndeshjen e tretë të Grupit H, takim që zhvillohet në ‘Basaksehir Fatih Terim Stadium’ nga ora 18:55.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer vjen në këtë ndeshje pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para dhe synon ta marr edhe të tretën për t’ju ofruar edhe më shumë kualifikimit.

Në anën tjetër, vendasit kanë dy humbje nga dy ndeshjet e para dhe do të ishin shumë të lumtur nëse marrin një barazim në shtëpi.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të bëjnë disa ndryshime për këtë ndeshje.

Basaksehir: Gunok; Rafael, Epureanu, Visca, Aleksic, Ozcan, Kahvec, Ba, Turuc, Skrtel, Bolingoli

Man Utd: Henderson; Wan-Bissaka, Tuanzebe, Maguire, Shaw; Van De Beek, Matic; Mata, Bruno, Rashford; Martial

TAGS