Flet përforcimi i ri i Milanit: “Ëndrrat bëhen realitet nëse besoni në to”

Flet përforcimi i ri i Milanit: “Ëndrrat bëhen realitet nëse besoni në to”

Junior Messias, përforcimi i ri i rossonerëve tha se ai është i emocionuar që është në Milano dhe pretendoi se kalimi i tij te Rossoneri dëshmon se ëndrrat bëhen realitet nëse besoni në to.

Ish-ylli i Crotone i është bashkuar Milanit në huazim të paguar me një mundësi blerjeje dhe kalimi në Diavolo shënon një rritje të jashtëzakonshme për brazilianin 30-vjeçar,përcjell ORAinfo.

“Kur pashë fjalën Milan, u emocionova. Thjeshtë ekipi i zemrës sime, ekipi që kam mbështetur dhe jam i emocionuar që jam këtu.” ,” tha Junior Messias për MilanTV.

Ish -sulmuesi i Rossoblu mezi pret të punojë me Paolo Maldini dhe Zlatan Ibrahimovic.

“Paolo ishte një lojtar i jashtëzakonshëm dhe tani ai po bën një punë të shkëlqyer si menaxher. Ai është një person shembullor. Është edhe Zlatan, një lojtar i jashtëzakonshëm.

“Mësova të luaja në rrugë me miqtë, por ndonjëherë edhe vetëm. Nëse do të kisha hapësirë për të goditur një top, e bëra edhe vetë.

“Ishte një gjë e bukur dhe ajo që më pëlqeu më shumë. Prindërit e mi më kanë shtyrë gjithmonë, pastaj familja ime, gruaja ime, fëmijët e mi, më kanë ndryshuar plotësisht ”, ka përfunduar Messias./ORAinfo/

TAGS