Fitore bindëse e Liverpoolit ndaj WBA-së, ky është lojtari hero

Fitore bindëse e Liverpoolit ndaj WBA-së, ky është lojtari hero

Alisson Becker hero i Liverpoolit

Portieri Alisson Becker me një gol në sekondat e fundit të kohës shtesë ia siguroi Liverpoolit fitoren 2:1 kundër West Bromit, duke ia mbajtur gjallë shpresat skuadrës së Jurgen Kloppit për top katërshe në Premierligë.

Liverpooli po barazonte 1:1 me West Bromin pas golave nga Hal Robson-Kanu dhe Mohamed Salah, para se portieri brazilian të shënonte me kokë nga një korner në minutën e 94-të në The Hawthorns.

Kjo fitore nënkupton se Liverpooli tani i është afruar në vetëm një pikë vendit të katërt, Chelsea, dy ndeshje deri në përfundim të sezonit.

Të kuqtë do t’i kenë dy ndeshje për ta siguruar një vend në top katërshe të Premierligë, në përpjekje për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, pas një sezoni dëshpërues pa trofe.

Leicester City, që renditet i treti me 66 pikë, tri më shumë se Liverpooli, do të përballet me Chelsean javën e ardhshme.

TAGS