Finalja Itali – Angli: Formacionet zyrtare

Finalja Itali – Angli: Formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të “Euro 2020”.

Sonte (e diele) do zhvillohet finalja e Kampionatit Evropian “Euro 2020” mes Italisë dhe Italisë.

Dy Kombëtaret duan vetëm fitore në mënyrë që të marrin epitetin si kampioni i ri i Evropës.

Formacionet e zgjedhur nga Roberto Mancini, respektivisht Gareth Southgate tashmë janë bërë zyrtare.

Itali (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson; Barella, Verratti, Jorginho; Chiesa, Inisgne, Immobile

Angli (5-3-2): Pickford; Walker, Maguire, Stones, Shaë, Trippier; Phillipes, Rice; Mount; Sterling, Kane

Takimi i zjarrtë zhvillohet në “Wembley” me fillim nga ora 21:00.

TAGS