FIFA zbulon 10 golat më të bukur për çmimin ‘Puskas’

FIFA zbulon 10 golat më të bukur për çmimin ‘Puskas’

16:37 |

Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi dhe Andros Townsend, janë në mesin e 10 kandidatëve për çmimin prestigjioz ‘Puskas’, për vitin 2019.

FIFA ka zbuluar listën me dhjetë golat që konsiderohen më të mirët në 12 muajt e fundit.

Janë disa emra të njohur, por edhe gola të bukur që po konkurrojnë për këtë çmim të mirënjohur në futboll.

I ngjajshëm

Në këtë listë figuron edhe Lionel Messi, me golin e shënuar kundër Real Betisit.

[embedded content]

Matheus Cunha (RB Leipzig)

Juan Fernando Quintero (River Plate)

Zlatan Ibrahimovic (LA Galaxy)

Lionel Messi (Barcelona)

Ajara Nchout (Cameroon)

Fabio Quagliarella (Sampdoria)

Amy Rodriguez (Utah Royals)

Billie Simpson (Cliftonville)

Andros Townsend (Crystal Palace)

Daniel Zsori (Debrecen)

/Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

16:37 |

TAGS