Ferran Torres do të duhet të presë për t’iu bashkuar Barcelonës

Ferran Torres do të duhet të presë për t’iu bashkuar Barcelonës

Barcelona po ndjek Ferran Torresin dhe reprezentuesi spanjoll dëshiron të largohet nga Manchester City, por marrëveshja është një marrëveshje e komplikuar që nuk do të zgjidhet në janar.

Mateu Alemany dhe Ferran Reverter u dërguan në Mançester për të negociuar një marrëveshje me shpresën për ta sjellë atë në Camp Nou si huazim në janar, por nuk ishin të suksesshëm.

Manchester City nuk dëshiron ta huazojë atë dhe një huazim me opsion blerje të detyrueshme nuk do të ishte e mundur duke pasur parasysh rregullat e La Ligas.

Qytetarët nuk e kanë përjashtuar plotësisht një marrëveshje, por do të ishte vetëm për një shitje të menjëhershme dhe do të duhej të prisnin deri në verë.

Mbetet gjithashtu të shihet nëse Barcelona do të jetë në gjendje të përballojë një marrëveshje, pasi skuadra e Pep Guardiolës kërkon të paktën 70 milionë euro për Torresin.

Guardiola ka hapur derën për largimin e tij nëse dëshiron të kalojë te Barcelona, duke qenë se tashmë ka një marrëveshje mes tij dhe skuadrës spanjolle.

Manchester City nuk do ta lejojë atë të largohet me çmim të lirë, dhe negociatat janë përpara për t’u zhvilluar deri në arritjen e marrëveshjes mes klubeve.

Me Sergio Agueron që me siguri do t’i duhet të pensionohet për shkak të problemeve me zemrën, dhe Luuk de Jong që pritet të largohet në janar, Barcelona ka nevojë të madhe për thellësi në sulm.