Fassone merr meritat nga suksesi i Milanit

Fassone merr meritat nga suksesi i Milanit

Marco Fassone dhe Milan kishin një marrëdhënie shumë të komplikuar bashkë. I zgjedhur nga pronësia kineze në vitin 2017 si administrator i deleguar, detyra që sot ka Ivan Gazidis, ai zhvilloi një punë revolucionare në merkarto së bashku me Massimiliano Mirabelli.

Natyrisht, palët nuk u larguan shumë mirë nga njëri-tjetri: menaxheri u largua nga klubi me një përfundim kontraktual pas shkarkimit dhe madje gjithçka shkoi deri në gjyq dhe Milani u detyrua ta shlyente.

Duke folur në TMW Radio, ish-CEO u ndal te Milani aktual. Sipas tij, ka disa nga në rezultatet që ekipi i Pioli po arrin sot:

“Në formacionin tipik titullar ka të paktën 5 lojtarë (Donnarumma, Romagnoli, Calabria, Kessie dhe Calhanoglu) që ishin pjesë e projektit tonë. Ne bëmë disa gabime, ishim pak të dobët në sulm, por sot është Ibrahimovic.

Por yni ishte vetëm viti i parë i ndërtimit të një projekti. Bravo ai që erdhi më vonë dhe përfundoi gjithçka”.

TAGS