Eliminohet Bayern Munich

Eliminohet Bayern Munich

Befasia e natës së sotme, eleminohet Bayern Munich.

Bayern nuk arrin të mposhtë Holstein Kiel në penallti.

Klubi gjerman nga liga e dytë Holstein Kiel tregoi shpirt luftarak gjatë gjithë ndeshjes dhe nuk u dorëzua deri në fund.

Marc Roca, lojtari i Bavarezëve, nuk arriti që të shënojë penaltinë e 6-të për klubin, me ç’rast edhe u eleminuan nga DFB Pokal, ndërsa Fin Bartels konkretizoi penaltinë për ta dërguar klubin përpara.

Me këtë fitore, Kiel tani kalojnë në raundin tjetër të garës, konkretisht në 1/8-tën e finales.

TAGS