Ekipi i xhudos niset për në Kosovë me dy medalje të arta të fituara në Tokio

Ekipi i xhudos niset për në Kosovë me dy medalje të arta të fituara në Tokio

Ekipi i xhudos së Kosovës, pjesëmarrës në Lojërat Olimpike 2020 që po mbahen në Tokio është nisur për në Kosovë.

Nisjen e tyre e ka bërë të ditur, Komiteti Olimpik i Kosovës.

Kosova ka shënuar sukës të jashtëzakonshëm në xhudo, ku në Tokio ka fituar dy medalje të arta.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, kanë qenë fituese të medaljes së artë në kategoritë e tyre

TAGS