E papritur: Milan nxjerr në shitje yllin e skuadrës për 40 milionë euro

E papritur: Milan nxjerr në shitje yllin e skuadrës për 40 milionë euro

Milan nxjerr në shitje yllin e skuadrës për 40 milionë euro.

Vendim surprizë, Milan ka vendosur ta shesë yllin e skuadrës.

Milan është gjithnjë e më larg titullit pas barazimit të fundit me Sampdorian.

Rosonerët nuk e kanë nisur aspak mirë vitin 2021 dhe në verë priten ndryshime në skuadër.

Nga skuadra pritet të largohet Hakan Calhanoglu si futbollist i lirë, Castillejo dhe Rosonerët kanë vendosur që ta nxjerrin në shitje Rafael Leaon.

Portali italian Calcio Mercato, raporton se te Milan nuk janë të kënaqur me paraqitjet e Leaos dhe i kanë vendosur atij një çmim prej 40 milionë eurove.

Leao ka luajtur 32 ndeshje këtë sezon dhe ka realizuar katër gola, ndërsa interesimi për të nuk mungon aspak.

TAGS