E konfirmon FIFA, presidenti Infantino i pozitiv me COVID-19. Ja gjendja e tij…

E konfirmon FIFA, presidenti Infantino i pozitiv me COVID-19. Ja gjendja e tij…

Covid-19 prek FIFA-n. Një tjetër personazh i botës së futbollit ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Bëhet fjalë për presidentin e FIFA-s, Xhani Infantino.Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e FIFA-s, teksa mësohet se numri 1 i futbollit në botë, është izoluar sipas protokolleve shëndetësore dhe nuk ka pasur komplikacione për sa i përket gjendjes shëndetësore.

TAGS