E gjithë karriera e Nistelrooy në një fanellë  

Ruud van Nistelrooy ka marr një fanellë futbolli ku janë paraqitur të gjitha fanellat ku ka luajtur ai si futbollist gjatë karrierës së tij të shquar.

Një lojtar absolut në zonë, Van Nistelrooy ka shënuar 349 gola në 592 ndeshje në një karrierën e tij.

Ai në tri raste e fitoi çmimin si shënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve.

Kompania ‘Blood In Blood Out’ i ka krijuar disa fanella të veçanta, ku një ka shkuar për Van Nistelrooy.

Wesley Sneijder dhe Jari Litmanen, po ashtu kanë marrë nga një fanellë të veçantë.

Në fanellë është një pjesë e klubit gjerman Hamburg, ndërsa aty janë edhe Real Madridi, Manchester United, PSV Eindhoven, Malaga, Heerenveen dhe klubi i tij i parë, Den Bosch.

Lojtari nuk e ka mohuar asnjëherë se pjesën më të mirë të karrierës e ka kaluar te Manchester United.

Pasi u bashkua me PSV për 19 milionë funta, ku shënoi 150 gola në 219 paraqitje, përpara se të përfundonte në Madrid.

Ai i mbylli karrierën te Malaga në vitin 2012 dhe tani është kthyer në klubin e PSV, ku menaxhon skuadrën U-19, pasi Mark van Bommel e menaxhon ekipin e parë. /Telegrafi/

TAGS