“Dyshe fantastike me Brojën”, Ernest Muçi zbulon ëndrrën kuqezi, thumbon edhe Partizanin

“Dyshe fantastike me Brojën”, Ernest Muçi zbulon ëndrrën kuqezi, thumbon edhe Partizanin

Derbi i kryeqytetit është një sfidë që nuk harrohet lehtë, i “përndjek” protagonistët për një kohë të gjatë. Sa herë flitet për derbin, tifozët e Tiranës kanë një beniamin, një idhull si Ernest Muçi.


Dygolëshi i tij i famshëm, në derbin e fituar 5-1 në “Air Albania” vijon të kujtohet ende nga tifozët bardheblu dhe nga ata të kuq. Ernest Muçi, talenti kuqezi, ishte i ftuari special në News24, në emisionin Sport News të moderuar nga Enxhi Biba.

Sulmuesi i Legias foli për derbin e fundit, të fituar 1-0 nga Tirana, për aventurën e tij në Poloni dhe gjithçka ka ndodhur këtë periudhë me gjigandët polak, shkarkimi i trajnerit, rikthimi i Çelhagës dhe çfarë pret trajneri i ri nga Muçi.

Sulmuesi kuqezi foli dhe për marrëdhënien e tij me Armando Brojës, ku shprehet i bindur se në të ardhmen e afërt do të formojnë së bashku një dyshe fantastike në Kombëtare. Muçi zbuloi dhe dëshirën e tij më të madhe, ëndrrën e tij me fanellën kuqezi.

TAGS