Dua Lipa pjesë e albumit më të ri të Kanye West

Kanye West njoftohet se po shqyrton mundësinë e një bashkëpunimi me Dua Lipën për albumin e ri, “Yandhi”.

Reperi i famshëm raportohet se po planifikon të bëjë një bashkëpunim me këngëtaren shqiptare pas sukseseve të njëpasnjëshme të artistes sonë.

Çifti u takua në një nga restorantet e Los Angelosit gjatë ditës së diele dhe besohet se marrëveshja tashmë është arritur.

Një burim i afërt me dyshen ka konfirmuar për The Sun se “Kanye është shumë i impresionuar me zërin e Duas dhe e di që për momentin është këngëtarja më e kërkuar në botën e industrisë muzikore”.

“Ai ka disa këngë që mendon se Dua do të ishte e përkryer për të dhe është me të vërtetë e zellshme sa që dëshiron ta ketë në albumin Yandhi”, tha burimi.

Këngëtarja ‘New Rules’ ka qenë prej kohësh një fanse e muzikës së Kanyet dhe këtë e ka treguar në disa raste të ndryshme.

‘Yandhi’ akoma nuk ka ndonjë datë se kur do të dalë në shitje, megjithatë, pritet që në të të shfaqen edhe Ty Dolla Sign, 6ix9ine, Rihanna, Kid Cudi, Young Thug, Teyana Taylor, Lauryn Hill, Nicki Minaj. /Telegrafi/

TAGS