Dridhet Reali, Modric rikthehet i lënduar në Madrid

Dridhet Reali, Modric rikthehet i lënduar në Madrid

Luke Modric i Real Madridit do të mungojë për tetë deri në 10 ditë pas kthimit nga detyra ndërkombëtare me Kroacinë, pasi pësoi një lëndim të vogël.

37-vjeçari luajti çdo minutë në të dyja ndeshjet për kombëtaren e tij, me Los Blancos që konfirmuan dëmtimin pas disa stërvitjeve në palestër të mërkurën.

Si rezultat, Modric do të mungojë në ndeshjet kundër Osasuna (2 tetor), Shakhtar (5 tetor) dhe Getafe (8 tetor).

Ai pritet të luajë në ndeshjen e kthimit me Shakhtarin (11 tetor) në mënyrë që të jetë në maksimumin e tij për El Clasicon kundër Barcelonës më 16 tetor.

Mungesa e Real Madridit vjen pas një seance në të cilën Karim Benzema më në fund stërviti me shokët e skuadrës, ndërsa lojtarë si Thibaut Courtois, Eden Hazard, Eduard Camavinga, Alaba, Ferland Mendy, Aurelien Tchouameni dhe Antonio Rudiger u kthyen nga detyra ndërkombëtare.