Dridhet Milan, Real Madrid po e transferon yllin ‘kuq e zi’

Dridhet Milan, Real Madrid po e transferon yllin ‘kuq e zi’

Real Madrid futet në garë për mesfushorin e Milanit

Rinovimi i Kessie me Milanin nuk ka ardhur ende dhe të shumta janë ekipet që janë interesuar për mesfushorin.

Kohët e fundit mediat italiane kanë raportuar një interes të PSG-së për Kessie por ende asgjë konkrete.

25-vjeçarit i skadon kontrata në fund të qershorit 2022 dhe ai kërkon një pagë të lartë për të rinovuar gjë për të cilën Milan nuk ka mundësi.

Së fundmi për të është interesuar Real Madrid ku duket se mundësitë për t’i plotësuar kërkesat i ka ndryshe nga Milan.

TAGS