‘Dridhet’ Juventus: Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi?

‘Dridhet’ Juventus: Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi?

Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi?

Federico Chiesa është njëra nga gjërat më pozitive te Juventusi këtë sezon.

Italiani ka luajtur 36 ndeshje dhe ka realizuar 12 gola për Biankonerët këtë sezon.

Mirëpo gjërat tek Juventus nuk po shkojnë në rrugën e duhur, pasiqë Zonja e Vjetër është eleminuar nga Liga e Kampionëve dhe gjenden në pozitën e tretë në Serie A.

Nga kjo situatë kërkon të përfitojë Manchester United, Djajtë e Kuq e kanë përgatitur një ofertë prej 80 milionë eurove për ta rrëmbyer Chiesan.

Juventus vështirë se do të heq dorë nga Chiesa dhe mbetet ta shohim nëse italiani do të largohet nga Torino.

TAGS