Dridhet Barcelona: La liga refuzon kërkesën për regjistrimin e lojtarëve

Dridhet Barcelona: La liga refuzon kërkesën për regjistrimin e lojtarëve

La liga e ka refuzuar kërkesën e Barcelonës për regjistrimin e lojtarëve të rinj.

E gjitha kjo për shkak të telasheve financiare që bijnë ndesh me rregullat e vendosura nga kompeticioni spanjoll.

Laportës i është thënë se fatura e pagave duhet të ulet përpara se lojtarë si Lewandowski dhe Raphinha të mund të luajnë.

Katalunasit janë duke tentuar me çdo formë për të dalë nga kjo rrëmujë, përcjell lajmi.

Së fundi, nga drejtuesit janë kontaktuar disa prej lojtarëve në mënyrë që të pranojnë ulje page.

I fundit në këtë listë është Gerrard Pique që nuk dëshiron të diskutojë për diçka të tillë.