Drake thyen rekordin për numrin e shpërblimeve ‘Billboard Music Awards’

Drake thyen rekordin për numrin e shpërblimeve ‘Billboard Music Awards’

Drake ka thyer rekord me marrjen e shpërblimevenë “Billboard Music Awards”.

Mbrëmja e ndarjes së çmimeve “Billboard Music Awards 2019” u mbajt në MGM Garden Arena në Las Vegas, më 1 maj, transmeton lajmi.net.

Drake ka thyer rekordin për numrin e Billboard Music Awards marrë nga një artist pas çmimeve që mori mbrëmë.

Kjo do të thotë se rapper tani ka një total prej 27 Billboard Awards për emrin e tij. Ai fitoi çmimin më të madh të natës, çmimin për artistin më të mirë. duke mposhtur: Cardi B, Ariana Grande, Post Malone dhe Travis Scott.

Gjatë fjalimit Drake e ka falënderuar nënën e tij për përkrahjen e madhe që i ka dhënë.

“Pa marrë parasysh se sa kohë më duhej të kuptoj se çfarë doja të bëja, ti je gjithmonë aty për të më dhënë një udhëtim dhe tani jemi të gjithë në një ferr udhëtimi”, tha ai para një numri të madh të të pransishmëve.

Drake gjithashtu fitoi çmimin si artisti më të mirë mashkull, atë të këngëtarit më të mirë të artit, artistit e repit dhe albumin më të lartë Billboard 200 për Scorpion si dhe shtatë të tjerë./Lajmi.net/

TAGS