Dihen tashmë 16 ekipet që vazhdojnë tutje në Ligën e Evropës

Janë mësuar 16 ekipet më të mira të këtij edicioni në Ligën e Evropës, pas mbylljes së fazës së 1/16.

Sot kanë përfunduar ndeshjet e para të eliminimit direkt në këtë garë dhe pothuajse të gjitha ekipet favorite kanë kaluar tutje.

Klubet angleze si Chelsea dhe Arsenal kanë kaluar tutje.

Lexo po ashtu:

Po ashtu në raundin tjetër kanë kaluar edhe klube italiane si Inter dhe Napoli.

Sevilla, Valencia dhe Villarreal janë klubet  spanjolle që do të tentojnë trofeun, pasi janë në mesin e 16 më të mirave.

Befasi ishte eliminimi i Bayern Leverkusen që barazuan me gola në shtëpi ndaj Krasnodar.

Po ashtu edhe klubet turke Fenerbahce e Galatasaray, janë eliminuar./Telegrafi/


Klubet e kualifikuara

Arsenal, Benfica, Chelsea, Dinamo Zagreb, Dinamo Kiev, Eintracht Frankfurt, Inter, Krasnodar, Napoli, Rennes, RB Salzburg, Sevilla, Slavia Pragë, Valencia, Villarreal dhe Zenit.


TAGS