Diaz i mërzitur për humbjen e Milanit kundër Liverpoolit: “Mendoj se mund të kishim fituar”

Diaz i mërzitur për humbjen e Milanit kundër Liverpoolit: “Mendoj se mund të kishim fituar”

Brahim Diaz ishte një nga lojtarët më të mirë për Milanin këtë mbrëmje pasi ata u përballën me Liverpoolin në rikthimin e tyre në Ligën e Kampionëve.

Fatkeqësisht, kuqezinjtë e humbën lojën me tre gola në dy përfundimisht.

Spanjolli doli në fletën e rezultatit në fund të pjesës së parë ndërsa përfundoi kthesën mahnitëse nga 1-0 në 1-2.

Nuk ishte e mjaftueshme në fund dhe Milan do të duhet të rimbushë bateritë e tyre tani.

Në një intervistë për Sky Italia, siç citohet nga MilanNews, Diaz ndau mendimet e tij për lojën, përcjell ORAinfo.

Ai pranoi se nuk është i kënaqur me lojën pasi mendon se kuqezinjtë mund të kishin siguruar tre pikët.

“Unë mendoj se ne nuk e filluam mirë, ata ishin shumë agresivë. Pastaj nxorëm talentin tonë dhe e vendosëm lojën në këmbë. Veryshtë shumë e vështirë të përmbysësh rezultatin këtu dhe ne e bëmë atë, shumë keq”.

“Ne jemi Milani dhe mendoj se kemi treguar se mund të konkurrojmë edhe me skuadrat e mëdha”.

Ti je i nevrikosur?

“Po, mendoj se mund të kishim fituar këtu dhe tani jam i zemëruar”, tha ai. /ORAinfo/

TAGS