Dhuratat që nuk duhet t’ua bëni kurrë grave të këtyre shenjave të zodiakut

Dhuratat që nuk duhet t’ua bëni kurrë grave të këtyre shenjave të zodiakut

Si çdo vit, ka ardhur koha ku me shumë frikë fillojmë të mendojë për dhuratat e Krishtlindjes.

Megjithëse akti i zgjedhjes së dhuratave është diçka unike dhe e veçantë që duhet të komunikojë ndjenjën e dashurisë që dikush ndjen për personin tjetër, ankthi në lidhje me zgjedhjen dhe frikën e marrjes së diçkaje të gabuar është një problem që i prek të gjithë dhe rrezikon të bëhet aq i rëndë sa të krijojë shumë tension.

Ndonjëherë, veçanërisht nëse jeni bashkë, mund të jetë e vështirë të hamendësoni shijet e personit tjetër dhe ankthi i zhgënjimit do të thotë që zgjedhja të bëhet një makth i vërtetë.

Nëse ideja për t’u mbështetur në shijet personale të personit nuk mjafton, mund të besosh te yjet, duke mësuar, para së gjithash, atë që absolutisht nuk duhet të blihet.

Krishtlindje 2019, ja dhuratat që nuk duhet t’ua bëni grave të këtyre shenjave të zodiakut

Dashi – Një triko Krishtlindjeje

Gratë e lindura nën shenjën e Dashit nuk janë mësuar t’i afrohen Krishtlindjeve me romancë dhe për këtë arsye nuk u pëlqen të lidhen ngushtë me këtë festë. Diçka që nuk do ta vlerësonin fare janë trikot me imazhe të Santa Claus. Diçka më e natyrshme për shijet e të lindurve nën këtë shenjë mund të jetë një udhëtim diku ose një darkë një darkë të mbushur me surpriza dhe që iu lë atyre një kujtim të këndshëm.

Demi – Një dhuratë e gatshme

Nëse ka një gjë që të lindurit nën shenjën e demit thjesht nuk e vlerësojnë janë dhuratat e para-paketuara dhe të dizajnuara për njerëzit e tjerë. Të mësuar të përqendrohen në dhuratat që bëjnë, deri në atë pikë sa të arrijnë në letra të personalizuara, ato gjejnë pako që janë të adaptueshme për të gjithë, jashtëzakonisht jopersonalë dhe për këtë arsye jo shumë të përshtatshëm për të përcjellë një mesazh dashurie. Më mirë zgjidhni një seri produktesh që flasin rreth tyre dhe t’i bëni ata të kuptojnë se ju dini mjaftueshëm rreth tyre ose që po mësoni ta bëni atë. Përndryshe, është më mirë të zgjidhni diçka të ngrohtë si një shall të bukur apo një palë doreza, mbase të ngjyrës së tyre të preferuar.

Binjakët – Të brendshme

Nëse ka një gjë që të lindurit nën shenjën e Binjakëve nuk u pëlqen të marrin për Krishtlindje, janë të brendshmet, veçanërisht nëse janë për Krishtlindje. Kur bëhet fjalë për veshje, ata preferojnë ta zgjedhin atë vetë, edhe nëse janë rroba që janë të destinuara të qëndrojnë të fshehura. Më mirë të zgjidhni diçka të mençur si pizhama me kukulla të mëdha ose një kapelë për tu veshur në ditët më të ftohta të vitit. Në rastin më të keq, ata do vlerësojnë idenë dhe do ta gjejnë zbavitëse të përpiqen të kuptojnë arsyen e zgjedhjes së fantazisë ose modelit.

Gaforrja – Një libër

Të lindurit nën shenjën e Gaforres nuk u pëlqen që t’u dhurojnë libra ose objekte që tregojnë se çfarë duhet ose nuk duhet të bëni. Mendimi i të dhënit atyre një ide se çfarë të lexojnë i shqetëson ata, veçanërisht nëse marrin diçka që nuk është në shijet e tyre dhe për këtë arsye nuk kanë dëshirë ta lexojnë. Më mirë një bizhu ose një aksesor që thekson bukurinë e tyre. Një çantë, një kapelë, madje edhe diçka për të kapur flokët, do të shihet me më shumë entuziazëm dhe do t’i bëjë ata të ndjehen të vlerësuar.

Luani – Veshjen e gabuar

Të lindurit nën shenjën e Luanit nuk e kanë aspak problem të marrin një fustan për Krishtlindje, veçanërisht nëse mund ta vesh atë gjatë festave. Problemi i vërtetë lind kur ata marrin diçka që nuk përshtatet me dëshirat e tyre. Në qoftë se nuk jeni të sigurt është më mirë të mos guxoni aq shumë dhe ta përqendroni vëmendjen në një varëse që ju bën të ndiheni të vlerësuar dhe të dashur. Një tjetër alternative është një darkë në një restorant luksoz.

Virgjëresha – Një kornizë fotografie

Të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës janë njerëz racionalë, por kur bëhet fjalë për dhurata u pëlqen të befasohen. Për këtë arsye, t’iu dhuroni atyre diçka të standardizuar si kornizë fotografish, është ndoshta një zgjedhje e gabuar. Më mirë të zgjidhni diçka që mund të jetë e dobishme për ta, për shembull, një çantë pune, një shall apo një triko për sezonin e dimrit. Ata do ndjehen të dashur dhe do vlerësojnë idenë e të qenit në gjendje që ta mbajnë gjithmonë me vete dhuratën e marrë.

TAGS