Dështon Milan, super lojtari arrin marrëveshje me gjigantin nga La Liga

Dështon Milan, super lojtari arrin marrëveshje me gjigantin nga La Liga

Milani ka qenë i lidhur shumë me Ridrog De Paul në javët e fundit si një zëvendësues i mundshëm i Hakan Calhanoglu.

Megjithatë, ata tani janë vendosur të humbin, me argjentinasin një hap larg Atletico Madrid.

Kontrata e Calhanoglu do të skadojë në fund të këtij muaji dhe ai ende mund të përfundojë duke u rinovuar me Rossonerët.

Ndoshta ky është tani rezultati më i mundshëm, pasi objektivi Nr.1 i Milanit për atë pozitë, De Paul ka rënë dakord të bashkohet me Atletico Madrid, përcjell ORAinfo.

Sipas raporteve të ndryshme, përfshirë TuttoMercatoWeb, SportItalia dhe Nicolo Schira, është një marrëveshje e përfunduar pasi Atletico Madrid ka arritur një marrëveshje me Udinesen.

Marrëveshja duhet të përfshijë 35 milionë euro në para dhe një shtesë prej 5 milionë euro në bonuse.

De Paul do të fitojë rreth 3 milionë euro në vit deri në 2026 dhe krijuesi i skuadrës mund të përfundojë transferimin në anën Spanjolle javën e ardhshme.

Me fjalë të tjera, Milani e ka vendosur argjentinasin, ndoshta për shkak të çmimit të lartë. /ORAinfo/

TAGS