Deklaratë zyrtare Bayerni: Nuk e miratojmë komunikimin e njëanshëm të Hansi Flick

Deklaratë zyrtare Bayerni: Nuk e miratojmë komunikimin e njëanshëm të Hansi Flick

Bayerni me deklaratë zyrtare: Nuk e miratojmë komunikimin e njëanshëm të Hansi Flick.

Bayern Munchen ka reaguar në rastin e deklaratës së Hansi Flick i cili deklaroi se do të dëshironte të shkëpuste kontratën në fund të sezonit.

Flick pas ndeshjes ndaj Wolfsburgut kishte deklaruar se do të dëshironte që kontrata e tij të përfundonte në fund të sezonit dhe për këtë vendim ai ka njoftuar klubin dhe lojtarët, transmeton lajmi.net.

Por, si duket, drejtuesit “Bavarezë” kanë një mendim tjetër sa i përket kësaj çështje.

Bayerni përmes uebfaqes zyrtare të klubit është distancuar nga deklaratat e Flick dhe ka dënuar veprimet e njëanshme të tij.

“Të informuar dje të shtunën që Hansi Flick, trajneri i FC Bayern, informoi publikun në lidhje me dëshirën e tij për të ndërprerë kontratën e tij në fund të sezonit aktual, e cila zgjat deri në qershor 2023”, deklaroi klubi.

“Hansi Flick kishte informuar Bordin e FC Bayern München AG javën e kaluar. Hansi Flick dhe FC Bayern ranë dakord të përqendrohen në ndeshjet e ardhshme kundër, Bayer 04 Leverkusen 20 Prill dhe FSV Mainz 05 24 Prill në mënyrë që të mos shqetësojnë përqendrimin e plotë të të gjithë skuadrës në këto tre ndeshje të rëndësishme”, u tha në deklaratë.

“FC Bayern nuk e miraton komunikimin e njëanshëm nga Hansi Flick dhe do të vazhdojë bisedimet siç është rënë dakord pas ndeshjes në Mainz, siç është rënë dakord”, përfundoi Bayern Munchen.

TAGS