Daniel Maldini ia jep lajmin e mirë Milanit

Daniel Maldini ia jep lajmin e mirë Milanit

AC Milan, është përballur me disa lëndime që nga fillimi i sezonit dhe megjithëse ka vazhduar kështu, disa lajme pozitive kanë mbërritur.

Për përplasjen e së shtunës, Daniel Maldini do të jetë gjithashtu në dispozicion.

I riu, i cili shënoi golin e tij të parë për klubin disa javë më parë, pësoi një dëmtim të lehtë ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare me skuadrën U20 të Italisë. Për fat të mirë, ai u stërvit me skuadrën sot dhe kështu është shëruar plotësisht, përcjell ORAinfo.

Kjo vjen pasi zbuluam se Davide Calabria, Zlatan Ibrahimovic dhe Rade Krunic gjithashtu morën pjesë në stërvitjen e sotme në Milanello. Stefano Pioli, pra, mund të buzëqeshë pak pasi situata tani po duket shumë më mirë.

Theo Hernandez dhe Mike Maignan ende do të humbasin, megjithatë, e cila është një goditje për Rossonerët pasi ata janë titullarë të padiskutueshëm. Por me sa thashë, Pioli ka mjaft alternativa për të bërë mjaft të shtunën në mbrëmje./ORAinfo/

TAGS