“Daja me fat, deklaratat e Ramës luks”, Duro analizon derbin, zbulon pikat e dobëta të Partizanit

“Daja me fat, deklaratat e Ramës luks”, Duro analizon derbin, zbulon pikat e dobëta të Partizanit

Derbi i kryeqytetit prodhoi pak spektakël por mbetet një sfidë që nuk i humbet kurrë shkëlqimi dhe rëndësia. Në një 90-minutësh me pak rastet ai që bëri diferencën ishte sistemi VAR dhe një penallti që në fund i dhuroi Tiranës suksesin në derbin e parë sezonal.


Bardheblutë nisin arratinë ndërsa në shtëpinë e kuqe bëjnë moviole, por fakt është, që kjo ecuri shumë negative vë në pikëpyetje të madhe të gjithë projektin me Ilir Dajën në stol. Trajneri i mirënjohur, Shpëtim Duro, i ftuari special në News24, në emisionin Sport News, të moderuar nga Enxhi Biba, bëri një analizë të plotë të asaj që prodhoi derbi, ku gaboi Partizani dhe si kush është përgjegjës për këtë situatë të vështirë që po kalon klubi i kuq. Duro vlerësojë Tiranën që me meritë ndodhet në krye

TAGS