Cila është skuadra më e mirë: Dortmund 2012, Monaco 2016 apo Ajax 2019?

Cila është skuadra më e mirë: Dortmund 2012, Monaco 2016 apo Ajax 2019?

f545bfa85cc9ba4ef66f97f99c4f0df1

Duket sikur ne jemi dëshmitarë të historisë me ekip aktual të Ajaxit.

I mbushur me talente të reja që nuk kanë frikë, ekipi i Erik ten Hag janë vetëm një ndeshje larg nga finalja e Ligës së Kampioneve, duke qenë befasia e këtij edicioni.

Por gjatë viteve, kishte padyshim befasi të mëdha në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube, transmeton lajmi.net.

Përveç Ajax, Dortmundi i vitit 2012 dhe Monaco i vitit 2016 gjithashtu ishin skuadra që u mbështetën në lojtarë të rinjë por që arritën suksese të mëdha.

‘Verdhezinjët’ kapën finalen një vit më pas, kur u mposhten nga Bayern, ndërsa Monaco nuk shkoi më larg se gjysmëfinalja. Por të dy ekipet triumfuan në kampionatet përkatëse.

Ajaxi ndërkohë ka shansin e artë të kalojë në finale, pas triumfit minimal në ndeshjen e parë ndaj Tottenham. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS