‘CIES’: Këta janë 10 lojtarët më të shtrenjtë në Premierligë

‘CIES’: Këta janë 10 lojtarët më të shtrenjtë në Premierligë

Observatori i futbollit “CIES” kanë zbuluar stadiumin e fundit për vlerat e lojtarëve të Premierligës.

Sipas CIES, sulmuesi i Tottenham dhe Kombëtares së Anglisë, Harry Kane, është lojtari më i vlefshëm në Premierligë.

Kane sipas CIES vlerësohet 171 milionë funte, përcjell ‘lajmi.net’.

I dyti në listë renditet Raheem Sterling me 161 milionë funte, ndërsa ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah zë vendin e tretë, duke u vlerësuar 160 milionë funte.

Vendi i katërt i takon Romelu Lukakut, për të vazhduar me Eden Hazard dhe Pierre Emerick Aubameyang./Lajmi.net/

1. Harry Kane (Tottenham) – £171 million

2. Raheem Sterling (Manchester City) – £161 million

3. Mohamed Salah (Liverpool) – £160 million

4. Romelu Lukaku (Manchester United) – £137 million

5. Eden Hazard (Chelsea) – £105 million

6. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) – £72 million

7. Richarlison (Everton) – £71 million

8. Declan Rice (West Ham United) – £60 million

9. Youri Tielemans (Leicester City – on loan from Monaco) – £52 million

10. Aleksandar Mitrović (Fulham) – £43 million

/Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS