“Ciao” Napoli, ky është ekipi i ri i Insignes

“Ciao” Napoli, ky është ekipi i ri i Insignes

Lorenzo Insigne, ka rënë dakord për kushtet personale me skuadrën e MLS Toronto dhe ai është gati të vendosë stilolaps në letër.

Sulmuesi 30-vjeçar italian nuk do të rinovojë kontratën e tij me Napolin pas një ndërprerjeje në bisedimet mes tij dhe presidentit të klubit Aurelio De Laurentiis dhe tani ai po përgatitet të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare me klubin kanadez,përcjell ORAinfo.

Siç raportohet nga Corriere dello Sport, Insigne ka rënë dakord të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Toronton me vlerë 15.5 milionë euro bruto në sezon duke përfshirë shtesat, e cila arrin në 7.75 milionë euro neto në sezon, duke përfshirë shtesat dhe përfitimet e tjera, si p.sh. një shtëpi, makinë dhe fluturime. SportMediaset e raportoi këtë disa ditë më parë dhe tani ka mbërritur konfirmimi i mëtejshëm.

De Laurentiis i ofroi sulmuesit 30-vjeçar italian një kontratë katërvjeçare me vlerë 3.5 milionë euro neto në sezon plus 1 milionë euro në shtesa të vështira për t’u arritur, më e ulët se sa fiton aktualisht.
Lojtari, nga ana e tij, ishte i përgatitur të rinovonte kontratën e tij në bazë të 5 milion € neto në sezon, aq sa fiton aktualisht, por presidenti i Napolit refuzoi ta përputhej me këtë./ORAinfo/