Chelsea me lehtësi triumfon në derbin e kryeqytetit 

Chelsea me lehtësi triumfon në derbin e kryeqytetit 

Chelsea del me pikë të plota nga stadiumi “Selhurst Park” në Londër, duke e mposhtur me rezultat 4:1 Crystal Palacen. 

Vendasit qysh në 45 minutat parë kapitulluan, duke, pësuar tre gola. Për Chelsean shënuan Havertz (8′), Pulishiç (10′ e 78’),

Zouma (30′) dhe për Crystal Palacen realizoi Benteke (63′).

Chelsea renditet në vend të 4-të me 54 pikë dhe Crystal Palace është i 13-ti me 38 pas 31 jave në Premier League në futboll.