Chelsea i ofron kontratë këtij lojtari, ia dyfishon pagën

Chelsea i ofron kontratë këtij lojtari, ia dyfishon pagën

Chelsea do t’i ofrojë Mason Mount një kontratë të re pasi të përfundojë marrja e klubit.

Mount, i cili ka dy vjet të mbetura në marrëveshjen e tij aktuale, e ka vendosur veten si një lojtar kyç për klubin dhe vendin, por mbetet një nga klubet me fitimet më të ulëta të Premier League, përcjell ORAinfo.

Pala londineze do ta korrigjojë këtë duke ofruar kushte të reja që do të dyfishojnë pagat e 23-vjeçarit në rreth 160,000 £ në javë./ORAinfo/