Chelsea – Everton, shënohet goli i parë në ndeshje

Chelsea – Everton, shënohet goli i parë në ndeshje

Po zhvillohet ndeshja mes skuadrës së Chelseas dhe asaj të Evertonit.

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Evertonit.

Chelsea ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Evertonit në ndeshjen e fundit të javës së 27-të në Premierligën angleze.

Ishte Godfrey që shënoi në portën e gabuar, duke i dhënë epërsinë vendasve.

Chelsea nën drejtimin e Thomas Tuchel po tregon performanca të larta, duke synuar Champions Leaguen këtë edicion, pas startit të dobët që pati.

TAGS