Chelsea e vazhdon luftën për një vend në Ligën e Kampionëve kundër Cardiff, formacionet

Chelsea e vazhdon luftën për një vend në Ligën e Kampionëve kundër Cardiff, formacionet

Chelsea do të kërkojë fitore kundër skuadrës në fundin e renditjes në Premierligë, Cardiff City, në përpjekje për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Të kaltrit e presin Cardiffin në Stamford Bridge në Londër, në një ndeshje të vlefshme për javën e 32-të në Premierligë, e cila nis në orën 15:05, raporton Gazeta Express.

Skuadra e Maurizio Sarrit është e gjashta me 57 pikë në renditjen tabelore të Premierligës, katër më pak se Manchester Unitedi, që renditet i katërti, vendi i fundit që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Me një fitore eventuale, të kaltrit do t’iu afroheshin në vetëm një pikë vendit të katërt.

Cardiffi, në anën tjetër, lufton për mbijetesë në ligë, pasi renditet i 18-ti me 28 pikë, pesë më pak se Brighton, Southampton dhe Burnley në pozitat 15, 16 dhe 17.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Chelsea:

Cardiff:

TAGS