Chelsea dorëzohet për Donnarumman

Chelsea dorëzohet për Donnarumman

Chelsea e ka përjashtuar veten nga vrapimi për të gjetur portierin e Milanit Gianluigi Donnarumma.

Rossonerët përballen me një situatë të ndërlikuar në lidhje me rinovimin e 21-vjeçarit italian, pasi kontrata e tij aktuale do të skadojë në qershor 2021.

Kohët e fundit u raportua nga Calciomercato se Chelsea, PSG, Juventus dhe Real Madrid i kanë vënë sytë Gigio por vullneti i portierit është që të mbetet në Milano dhe të nënshkruajë një marrëveshje të re, diçka që nuk ka ndryshuar kurrë dhe luan në mënyrë perfekte në duart e Rossonerëve, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, sipas Calciomercato – i cili citon burime në Angli – Chelsea e ka bërë të qartë se ata nuk do të hyjnë për Donnarumma në një transferim falas.

Arsyeja për këtë është shumë e thjeshtë: klubi beson fort në Edouard Mendy të cilin ata e nënshkruan në dritaren e transferimit të verës nga Rennes në një marrëveshje me vlerë 25 milionë euro. /ORAinfo/

TAGS