Chelsea dëshiron ta rikthejë në skuadër ish-lojtarin e tyre

Chelsea dëshiron ta rikthejë në skuadër ish-lojtarin e tyre

BILD Sport ka njoftuar se në treshën e sulmuesve që Chelsea kërkon është edhe Mohamed Salah.

Skuadra londineze po kërkon që të përforcojë sulmin në sezonin tjetër, në mënyrë që të jetë pretendente kryesore për titullin e Premierligës.

Në listën e lojtarëve që kërkohën nga Chelsea bënë pjesë edhe ish-lojtari i tyre, Salah.

Erling Haaland, Romelu Lukaku dhe Mohamed Salah janë lojtarët në listën e ngushtë.

Egjiptiani u transferuar te Chelsea në sezonin 2013/14 nga Baseli për një shumë rreth 14 milionë euro, mirëpo tani mund të rikthehet në skuadër.