Chelsea – Aston Villa, formacionet zyrtar

Chelsea – Aston Villa, formacionet zyrtar

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Chelsea – Aston Villa.

Sonte (e hënë) do zhvillohet ndeshja mes Chelseas dhe Aston Villas, e vlefshme për xhiron e 16-të të Premierligës.

Vendasit synojnë t’i kthehen fitoreve pas humbjes nga rivali lokal, Arsenal.

Kurse, Aston Villa nuk di për humbje në tri xhirot e fundit, andaj synon të vazhdojë me këtë seri.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Rudiger, Chritensen, Chilëell; Kante, Jorginho, Mount; Pulisic, Giroud, Hudson-Odoi.

Aston Villa: Martinez; Cash, Konsa, Gause, Targett, Luiz, McGinn, Traore, Grealish, El Ghazi, Ëatkins.

Ndeshja zhvillohet në “Stamford Bridge” dhe nis në ora 18:30.

TAGS