Chelsea – Arsenal, gjithçka gati për derbin e Londrës

Chelsea – Arsenal, gjithçka gati për derbin e Londrës

Formacionet e ekipeve

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Chelsea dhe Arsenal.

Chelsea është komod në zonën Champions, por s’dëshiron t’i lë asgjë rastësisë dhe sonte kërkon fitore.

Në anën tjetër, edhe pse me gjasa të vogla, matematikisht Arsenali ende shpreson për një vend që dërgon në Europa League, andaj ‘Topçinjtë’ e Mikel Artetës do të japin gjithçka për të marrë tri pikë sonte, raporton Gazeta Express.

Chelsea:

TAGS