Chelsea 2:2 Burnley, notat e lojtarëve

Chelsea 2:2 Burnley, notat e lojtarëve

Chelsea ka dështuar të regjistrojë fitore në xhiron e 35-të në Premierligë.

Skuadra e Maurizio Sarrit është ndalur me një barazim ndaj skuadrës së Burnley, duke luajtur me rezultatin 2:2.

Golat për ‘blutë’ e Londrës u realizuan nga N’Golo Kante dhe Gonzalo Higuain, shkruan lajmi.net.

Ndërsa, për skuadrën mysafire, Hendrick dhe Barnes u përkujdesën që t’i prishën punët e Chelsea.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas ‘WhoScored’. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS