Cavani përjashton rikthimin te Napoli

Edinson Cavani ka përjashtuar kthimin në Napoli përpara vitit 2020 pasi dëshiron ta përfundojë kontratën  me Paris Saint-Germain.

Cavani vazhdon të jetë i lidhur me një magji të dytë te skuadra italiane Napoli, pasi u larguar drejt PSG-së rreth gjashtë vjet më parë.

Por, sulmuesi i Uruguait pranoi se qëndrimi me kampionët e Ligue 1 ishte prioritet i tij.

Lexo po ashtu:

“Tani për tani, unë jam duke shkuar drejt përfundimit të kontratës sime dhe ndoshta karrierës sime”, ka thënë fillimisht 31-vjeçari për L’Equipe.

Edinson Cavani (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images/Guliver)

“Unë jam 33 vjeç duke shkuar për 34 e tutje”.

“Nuk e di nëse do të vazhdoj pas vitit 2020 dhe nëse kontrata ime e ardhshme do të jetë në Paris”.

Lexo po ashtu:

“Unë ndihem mirë këtu dhe dua ta shoh kontratën time tek shkon deri në përfundim”, përfundoi Cavani.

Ndryshe, Cavani ka zhvilluar në të kaluarën tri sezone për Napolin, ku nga 138 ndeshje ka shënuar 104 gola. /Telegrafi/

TAGS