Cavani, ëndrra e madhe e skuadrës italiane

Cavani, ëndrra e madhe e skuadrës italiane
20:23 | 2 Tetor 2019

Edinson Cavani mbetet ëndrra e madhe e skuadrës së Napolit.

Sulmuesi nga Uruguai ka kaluar disa vite të paharruara në ‘San Pauolo’ me fanellën e Napolit, nga e cila skuadër kompletoi transferimin në Francë te PSG.

Një rikthimi mundshëm në Serie A për ‘El Matador’ nuk është përjashtuar asnjëherë, me Napolin që mundësinë më të madhe për të finalizuar këtë marrëveshje.

Rikthimi i tij te Napoli mbetet një ëndërr, kështu së paku raporton ‘Corriere dello Sport’.

Përveç Cavanit, Napoli ka edhe tri alternativa për fazën e sulmit, me Krzysztof Piatek e Napolit, Kasper Dolberg të Nice dhe Mariano Diaz i Realit. /Lajmi.net/

TAGS