Carlos Vela, emri i fundit që lidhet me sulmin e Barcelonës  

Sulmuesi i Los Angeles FC, meksikani Carlos Vela papritmas është shfaqur një objektiv për Barcelonën.

Barcelona është duke shikuar mundësinë e transferimit të një sulmuesi të ri këtë afat kalimtar, pas largimit të Munir El Haddadit.

Gjatë ditëve të fundit, gjiganti katalunas është lidhur me shumë emra futbollistës, ndërsa tani po lidhet me një emër të ri.

Lexo po ashtu:

Sipas mediumit spanjoll Cadena SER, ish-sulmuesi i Real Sociedad, Carlos Vela është në radar të Barcelonës.

Vela njihet për teknikën e tij të lartë (Foto: Buda Mendes/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi kaloi gjashtë sezone me baskët e Sociedadit para se të kalonte në Major League Soccer vitin e kaluar.

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nuk deshi të komentojë mbi emrat që klubi po ndjek, por tregoi se po kërkojnë një rezervë për Luis Suarez.

Lexo po ashtu:

Përkundrazi, Valverde theksoi se ai është fokusuar në ndeshjen e Copa del Rey kundër Levantes.

Emrat tjerë që po lidhen me një transferim nga Barcelona janë Olivier Giroud, Cristian Stuani dhe Fernando Llorente. /Telegrafi/

TAGS