Capital T frymëzim edhe për artistët ndërkombëtar

Capital T frymëzim edhe për artistët ndërkombëtar
11:10 | 20 Shtator 2019

Si duket idea e ‘Time Capsule’ u ka lënë përshtypje edhe artistëve ndërkombëtar.

Capital T sot mban koncertin e shumëpritur ‘Time Capsule’ në sheshin ‘Nëna Terezë’ në Tiranë një organizim ky që pritet të lë gjurmë në historinë e muzikës shqiptare, shkruan lajmi.net.

Duket se ideja e ‘Kapsulës kohore’ po pëlqehet edhe nga artistët ndërkombëtar.

Ja Rule reperi amerikan duket se qenka frymëzuar nga Capital T kjo për shkak se në llogarinë e tij në Twitter ai ka përdorur sloganin e Trimit, reperi ka shkruar ‘Time Capsule project’ dhe vazhdon me historia do zbulohet përmes këtij projekti. /Lajmi.net/

TAGS