Bremen ua kujton të gjithëve edhe një herë se çfarë bëri Rashica ndaj Mainz

Bremen ua kujton të gjithëve edhe një herë se çfarë bëri Rashica ndaj Mainz

Bremen ua kujton të gjithëve edhe një herë se çfarë bëri Rashica ndaj Mainz

Milot Rashica ishte edhe një herë në nivelin e detyrës në fitoren 3:1 të Werder Bremen kundër Mainz në Bundesligë.

Ylli i Kosovës në ndeshjen e fundjavës arriti që brenda tre minutave të dërgojë në epërsi Werder Bremen, duke shënuar një gol të bukur pasi kaloi edhe portierin kundërshtar.

Rashica nuk u ndal me kaq, pasi pak minuta më vonë, realizoi një asistim fantastik te Max Kruse, i cili shënoi për 3:1.

Paraqitja e Rashicës dhe Kruse, ka qenë shumë e komentuar në mediet gjermane.

Pak momente të mira nga kjo paraqitje, na sjellë edhe Werder Bremen në llogarinë e tyre në Twitter./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS